We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objavte najvýhodnejšie akcie tohto týždňa: MARVEL zľava -20 % ×

Oscar 2020

12. 02. 2020

Najväčší filmový sviatok sa uskutočnil v noci 10 februára – rozdali sa prestížne ceny Oscar. Cena Filmovej akadémie sa predáva od roku 1927 a jedná sa o svätý grál všetkých filmových tvorcov.
Na oscaroch sa komiksovým a populárnym filmom moc nedarí. Ak majú šťastie, majú nominácie za špeciálne efekty, či hudbu. Jedinou výnimkou bol film Black Panther, ktorý si minulý rok vyslúžil nomináciu na najlepší film. Šepká sa ale o tom, že nomináciu mal len preto, aby k obrazovkám pritiahol mladšie publikum, ktoré náročnejšie filmy nezaujímajú.

Ďalšou výnimkou bol film Dark Knight s roku 2008, kde zaslúžene dostal Oscara  in memorial Heath Ledger, za Jokera.
No a Joker bol výnimkov aj tento rok. Mal až 11 nominácií, vrátane najlepšieho filmu a hlavne najlepšieho herca v hlavnej úlohe. To že Joaquin Phoenix má v kapse Oscara, nám bolo jasné už keď sme odchádzali z kina. Tomu sa postavou Jokera podarilo konečne premeniť na víťazstvo až štvrtú nomináciu.
Film Joker ale vyhral aj za najlepšiu hudbu, ktorú vytvorila islandská skladateľka Hildur Guðnadóttir. tá je prvou ženou, čo v tejto kategórii vyhrala a porazila aj Johna Williamsa, tvorcu najlepších filmových melódií, ktorý sa preslávil hlavne hudbou k Star Wars.

Ďalší herec ktorému sme Oscara priali, je Brad Pitt. herec ktorý starne do krásy, už síce má Oscara ako producent filmu 12 rokov otrokom, ale jedná sa tiež o jeho prvú výhru ako herca. Vo svojej ďakovnej reči mimo iné poďakoval kaskadérom, ktorý sú roky akadémiou ignorovaný. Vtedy v Hollywoode dostal Oscara aj za výpravu. V tejto kategórii bola nominovaná češka Nora Sopková, za Králíčka Jojo, no na Oscara to nestačilo. Králiček Jojo ale vyhral Najlepší adaptovaný scenár, ktorého si domov odniesol režisér filmu Thor: Ragnarok- Taika Waititi.

Tento rok sa darilo aj Netflixu- stremovacia služba, ktorá postupne začala tvoriť vlastné seriály a aj filmy, sa každý svojím projektom stáva konkurentom veľkých štúdií. Naša obľúbená Black Widow Scarlett Johansson za Manželskú históriu síce nevyhrala, ale Laura Dern (pre nás navždy Doktorka Ellie Sattlerová z Jurského Parku), zaslúženého Oscara dostala.

Najlepším filmom sa stal nečakane juhokórejský Parazit. Američania sa konečne naučili čítať titulky a snáď sa v budúcnosti dočkáme viacerých nominácii pre cudzojazyčné filmy.

No a ako dopadli Star Wars a Avengers? Star wars mali 3 nominácie ale ani jednu nepremenili. No a Avengerom musí stačiť, že sú najzárobkovejším filmom všetkých čias a na rozdiel od akadémie majú fanúšikov, ktorý vedia, že Endgame bol skvelý film.

 

DO KOLEKCIE JOKER

Evka

Movie and serial fan, especially sci-fi and fantasy, who is still waiting for a letter from Hogwarts. She loves chocolate, warmth and Playstation.Decorate your life!

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupom času sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet a obrazov na stenu. V súčasnej dobe spolupracujeme s maliari, fotografmi a grafickými dizajnérmi z celej Európy. V našej ponuke nájdete nádherné obrazové reprodukcie známych umelcov, ale aj predstaviteľov súčasného umenia, ktorí ešte neboli objavení. Radi vám vytlačíme aj vlastné fotografie a na vaše želanie zarámujeme do kvalitných rámov! Bytový dizajn priamo milujeme, ale nezabúdame ani na geekov a milovníkov hudby, pre ktorých neustále rozširujeme ponuku filmových a hudobných plagátov, hrnčekov, figúrok, tričiek a iných licencovaných merchandise darčekov.


© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

 

Tento web používa súbory cookie. Ak budete aj naďalej využívať naše služby, predpokladáme, že s používaním súborov cookie súhlasíte. Viac informácií Súhlasím ×
Top