We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: OBRAZY NA PLÁTNE zľava 22 % ×

Pripravte sa na Halloween!

23. 10. 2019

Na Halloween je potrebné dobre sa pripraviť – vyrezať tekvicu, nakúpiť umelé pavučiny a pavúky (pretože skutoční už dávno zaliezli), kostry a zombíkov, a vyzdobiť svoje obydlie tak, že vám to bude každý sused závidieť. Teda pokiaľ hneď nedostanete infarkt a neoslávite tento sviatok v nemocnici. To je potom radosť dvojnásobná – tak nejak na nás predvečer všetkých svätých pôsobí v amerických filmoch a seriáloch. Nič sa ale nemusí preháňať, preto sme pre vás pripravili tohto sprievodcu Halloweenom. Pripravte si tekvice a ostré nože, halloweenska inšpirácia prichádza!

Pokiaľ nie ste začiatočníkmi, skúste tohto ročnú tekvicu vyrezať v duchu obľúbeného filmu!

 

JACK O’LANTERN ALEBO PREČO VYREZÁVAME TEKVICE

Iste viete, že jednou z halloweenskych tradícií je vyrezávanie tekvice, do ktorých sa umiestňujú sviečky. Tento lampášik, ktorý kedysi so sebou nosievali deti na koledy, má predstavovať istého Jacka, ktorý sa podľa legendy na Halloween opil tak, že jeho duša pomaly začala opúšťať telo. To si všimol sám Diabol a rozhodol sa pre Jacka vydať na zem a vziať ho rovno do pekla. Jack však do pekla nechcel a v opitosti sa mu podarilo Diabla oklamať. A to dokonca tri krát! Nakoniec sa Jack peklu skutočne vyhol, a to aj keď už bol po smrti. Diabol mu totiž pri ich poslednom kontakte sľúbil, že ho do pekla nikdy nevezme a nech sa Jack pekne vráti tam, odkiaľ prišiel. Na cestu dostal rozžeravené uhlíky, ktoré mu majú svietiť na cestu. Jack si teda vytvoril tekvicový lampáš, vložil doň uhlíky a doteraz s ním blúdi svetom. Ľudia od tej doby tekvice vyrezávajú, aby mu svietili na cestu. Noc z 31. októbra na 1. novembra je totiž magická a náš svet živých sa prelína so svetom mŕtvych. Inde sa zase uvádza, že tekvicové lampášiky majú predstavovať našich milovaných zosnulých, ktorí sa v túto noc za nami na malý okamih vracajú.

 

Vezmite to od podlahy!

 

AKO NA HALLOWEENSKU VÝZDOBU

Vyrezávane tekvíc je síce tradícia, ale pokiaľ nemáte záhradu alebo balkón, kam môžete lampášik umiestniť, odporúčame halloweensku výzdobu vyriešiť inak. Je totiž dosť možné, že namiesto duše vašich milovaných vás navštívi skôr nejaký hmyz. A to nie len v onu magickú noc! Taktiež, čo si budeme hovoriť, práca s ostrým nožom a tvrdou tekvicou nie je pre každého (ale keď už sa do toho pustíte, platí pravidlo – čím väčšia tekvica, tým ľahšie rezanie!). Skúste tento rok Halloween pojať trochu netradične a zaobstarajte si trvanlivejšie dekorácie!

 

Nechajte tekvicu tento rok žiť a obstarajte si desivý hrnček!

 

ČO NA STENU?

Ďalšou, modernejšou tradíciou na Halloween, je sledovanie hororových filmov. Prečo nimi rovno nevyzdobiť vaše obydlie? Pokiaľ radi desíte svojich kamarátov, odporúčame privolať na pomoc klauna Pennywisa. Vyzdobte byt červenými balónikmi, a pokiaľ chcete mať naozaj najlepšiu párty v okolí, nápoje servírujte z 3D hrnčekov s IT. Ak je Pennywise na vás príliš, aj Joker dokáže podtrhnúť správnu halloweensku atmosféru. A navyše je teraz naozaj v kurze! Nezabudnite svojich hosťov privítať super halloweenskou rohožkou! Inšpirovať vás môžu aj seriály, ako je Walking Dead či Penny Dreadful, alebo videohry. Resident Evil rozhodne odporúčame! Ak si nemôžete dovoliť desivú výzdobu, alebo máte doma malých človiečikov, siahnite po plagátoch Jacka z Predvianočnej nočnej mory či roztomilej Vampirine!

 

Pozvite na párty nie len kamarátov, ale aj klauna Pennywisa!

 

VYMEŇTE ČOKOLÁDU ZA DROBNÉ DARČEKY

Pokiaľ nečakáte u vás doma zrovna zástupy cudzích detí prosiacich o koledu, skúste tento rok vašim deťom urobiť radosť niečím trvanlivejším, než je čokoláda. Hrnčeky, kľúčenky, či odznaky, ich rozhodne potešia! Ak ich chcete trochu potrápiť výbavou do školy, venujte im super zápisníky či písacie potreby s Jackom!

Inšpirujte sa v našej kolekcii halloweenskych darčekov a vyberte ten pravý pre svojich blízkych. Alebo aj pre seba, my to na vás nikomu nepovieme! 😊

VSTÚPTE DO HALLOWEENSKEJ KOLEKCIE, AK SA NEBOJÍTE!

Dušan

Former gamer and a recovering World of Warcraft/Overwatch addict, fan of dark movie characters and historical TV shows.Decorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Pondelok - Piatok
7:00 - 15:00

 

 

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top