We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

Recenzia: 4. Séria Stranger Things

27. 06. 2022

Napokon sme sa dočkali 4. série obľúbeného seriálu Stranger Things. Síce nie úplne celého, pretože dva diely vyjdú ešte v júli, ale aj tak sme dostali sedem skvelých epizód. Len pozor, článok obsahuje mierne spoilery, takže pokiaľ  ešte nemáš seriál dopozeraný, čítaj na vlastné riziko.

Oproti minulým sériám sa dej triešti na niekoľko miest. Eleven, Will, Jonathan a Joyce sa presťahovali do Kalifornie, Hopper je v ruskom pracovnom tábore a zvyšok našich hlavných postáv zostáva v mestečku Hawkins. Okrem už starých známych sa objavuje aj niekoľko nových tvárí. Medzi nimi je Eddie, člen Hellfire klubu, Argyle, Jonathanov kamarát v Kalifornii, alebo sám hlavný zloduch série Vecna.

Vecna je nám po väčšinu série záhadou, ale odhalenie jeho identity je jeden z najlepších momentov v celej sérii. Herec, ktorý ho stvárnil, si musel na svojej koži každý deň nechať nalepiť kusy kostýmu. Podľa tvorcov bol rekordný čas nánosu všetkých častí 6 hodín a 20 minút. Po doplnení CGI prvkov tak vznikol jeden z najstrašidelnejších záporákov seriálu.

Oproti minulým sériám je 4. séria oveľa strašidelnejšia. To podčiarkujú aj odkazy na hororové klasiky. Scéna na korčuliach odkazuje na príbeh Carrie od Stephena Kinga, Nancy a Robin v psychiatrickej liečebni pripomínajú scénu z Mlčania jahniat, ale úplne najväčšia podobnosť je s filmom Nočná mora v Elm Street. Nielen, že postavy v tranze pripomínajú snový svet Freddyho Kruegera, aj štýl Vecnovho zabíjania je podobný. Dokonca v seriáli uvidíš samotného Freddyho, presnejšie herca Roberta Englunda ktorý stvárnil Victora Creela.

Veľkú rolu v seriáli hrá aj hudba. Počas prvej časti štvrtej série môžeš počuť klasické hity ako California Dreamin, You Spin Me Round (Like a Record), Dream A Little Dream of Me alebo Psycho Killer. Najväčší úspech však zaznamenala skladba Running Up That Hill od Kate Bush. Vďaka seriálu sa tak dostala na prvé miesto iTunes a na popredné priečky v 34 krajinách.

Zvyšok 4. série nás čaká už čoskoro. Tešíš sa?


Stranger ThingsPosters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top