We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

Shabby Chic: Privítajte jar doma!

17. 03. 2020

Jar už sa blíži a s ním aj lúky posiate kvetmi. Netreba ale čakať, až sa príroda prebudí k životu, vďaka štýlu Shabby Chic môžete mať jarnú atmosféru doma po celý rok! Poradíme vám, ako na to, ale najprv vám tento romantický štýl priblížime. 

Čo je to Shabby Chic?

Shabby Chic, štýl, ktoré je populárny po celom svete, má na svedomí dizajnérka Rachel Ashwell, ktorá ho vymyslela v 80. rokoch. Inšpirovala sa staroanglickými štýlom, ktorý však skombinovala s francúzskou Provence a Toskánskom. Tento štýl je tak trochu dievčenský, ako už napovedá jeho názov, ale to neznamená, že by sa mu museli páni vyhýbať. Veď gentlemani z anglického vidieka proti kvetom nikdy nič nemali! Tento štýl je skrátka pre romantické duše. Jeho hlavným znakom sú svetlé farby, prevažne biela, krémová a svetlé pastelové odtiene. K tomuto štýlu tiež neodmysliteľne patria kvety. Kvety nájdete na obrazoch, stenách i vo vázach. V neposlednom rade k nemu patrí tak trochu opotrebovaný nábytok, ktorý vášmu domovu dodá tú správnu vidiecku atmosféru. Preto ak žijete v meste a máte mestský spôsob života radi, nechajte si tento štýl radšej na chalupu. Shabby chic je totiž o vnútornom naladení sa na vidiecky spôsob života zladeného s prírodou! Bez nábytku bez patiny doma vidiek nevykouzlíte!

Ako správne vyladiť domov

Hovorí sa, že ak chcete svoj domov zariadiť v tomto štýle, musíte ho kompletne celý prerobiť, aby všetko sedelo. Steny, nábytok, doplnky – všetko by malo byť pekne zladené do svetlých farieb. My však chápeme, že nie vždy je možné začínať úplne od nuly, preto vám ukážeme, že Shabby Chic možno mať doma aj bez zodratých stoličiek a priestrannej vidieckej kuchyne! Sústrediť sa teda budeme hlavne na farby:

  • Najdôležitejšou farbou je biela – domov krásne presvieti a dobre na nej vyniknú kvetinové motívy. Ak vám biela pripadá moc sterilná, stavte na krémovú či svetlo ružovú. Tu sa už ale dámy radšej uistite u svojho partnera, že sa bude v „dievčenskom“ interiéru cítiť dobre.
  • Použite fototapety – fototapety sú skvelým doplnkom pre vaše inak nudné steny. Stavte na drobné kvety či vzory inšpirované prírodou. Napríklad tento vzor vyzerá doma skutočne pekne! Dobre poslúži ale i napríklad vzor s bodkami či kocky.
  • Obrazy – hlavným motívom Shabby chic sú kvety, ktoré môžete mať doma ako klasické zátišie (napríklad tieto od Augusta Renoira), ale aj v trochu modernejšom digitálnom prevedení. Pokiaľ ale myslíte, že kvetín už máte dosť, stavte na moderné motívy ako sú napríklad makrónky či krásne fashion ilustrácie.
  • Doplnky – okrem živých kvetov si domov kúpte doplnky z dreva a mosadze. Drobné sošky, staré hodiny – je v celku jedno, čo to bude, ale dôležité je, aby vaše dekorácie mali príbeh. Doplnky sú pre tento štýl veľmi dôležité, preto nimi nešetrite. Len pekne naplňte poličky „zbytočnosťami“ pre radosť!
  • Textil – kvetinové vzory patria tiež na obliečky, prikrývky, obrusy či utierky. Zabudnúť nesmieme tiež ani na vankúšiky! Shabby Chic je o útulnosti, preto neriešte, či si zaobstarať vankúšiky dva alebo štyri. Vezmite rovno päť!

 

Všetkého veľa škodí? Tu nie!

Shabby chic je prakticky opakom pravouhlého minimalizmu, kde je všetko funkčné, dokonale zladené a hlavne malom množstve. Tento štýl si skrátka na skromnosť nehrá a nepýta sa, či niečo potrebujete a má to v interiéri nejaký účel. Ak sa vám to páči, dajte si to domov! To je heslo, ktorým sa musíte riadiť. Inšpirujte sa v našej špeciálnej kolekcii a začnite vyberať z tých najkrajších obrazov a motívov pre váš interiér!

 

INŠPIROVAŤ SA V KOLEKCII SHABBY CHICPosters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top