We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objavte najvýhodnejšie akcie tohto týždňa: CESTOVANIE zľava -20 % ×

Škandinávsky štýl bývania

18. 10. 2019

Škandinávsky štýl zapĺňa stránky tých najčítanejších časopisov o dizajne a bývaní. Tento jednoduchý štýl vznikol v 50. rokoch v severných krajinách a jeho poznávacím znamením sú biele steny, drevený nábytok a dôraz na minimalizmus a prírodu. Prečítajte si náš článok a dozviete sa, ako dekorovať v tomto štýle.

 

ČISTÝ ŠTÝL

Biele steny, nábytok, koberec… Pokiaľ ide o škandinávsky štýl, tak bielej nikdy nie je dosť. Biela farba je základ, pretože len ona dokáže vytvoriť čistý vzhľad a navodiť nadčasový a jednoduchý dizajn. Ako bonus k nej môžete pripojiť akúkoľvek farbu, napríklad tú, ktorá je práve in, a nemusíte riešiť, či ide o vhodnú farebnú kombináciu.

 

 

PRÍRODNÉ MATERIÁLY

Drevené dekorácie dodajú interiéru harmóniu vo vzťahu s bielou farbou. Využiť sa dá jemne šedé, vyblednuté drevo, ale aj tmavo hnedé drevo čerešne či dubu… Záleží na osobných preferenciách… Dôležité je cítiť z interiéru prírodu a ťažiť z jej prirodzenej krásy. U niektorých drevených povrchov, či už na nábytku, stenách alebo podlahe, sa využívajú biele nátery, ktoré dávajú štýlu interiéru rustikálnejší charakter.

Nezabudnite tiež na ďalšie materiály, ktoré severania používajú, ako je kov, sklo alebo kameň. Napríklad obľúbený mramor býva súčasťou dekorácie, či obľúbeného nábytku – napríklad konferenčných a odkladacích stolíkov alebo vitrín. V škandinávskom štýle sa tiež nemusíte vyhýbať ani prírodným textíliám, ako je ľan, bavlna, vlna či koža.

 

 

Majte tiež na pamäti, že sama príroda je najlepší nositeľ inšpirácie, nápadov a inovácií. Odporúčame kľudnú atmosféru lesa, alebo naopak nebezpečnú silu vlčieho pohľadu.

 


DO KOLEKCIE PRÍRODA

Dušan

Former gamer and a recovering World of Warcraft/Overwatch addict, fan of dark movie characters and historical TV shows.Decorate your life!

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupom času sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet a obrazov na stenu. V súčasnej dobe spolupracujeme s maliari, fotografmi a grafickými dizajnérmi z celej Európy. V našej ponuke nájdete nádherné obrazové reprodukcie známych umelcov, ale aj predstaviteľov súčasného umenia, ktorí ešte neboli objavení. Radi vám vytlačíme aj vlastné fotografie a na vaše želanie zarámujeme do kvalitných rámov! Bytový dizajn priamo milujeme, ale nezabúdame ani na geekov a milovníkov hudby, pre ktorých neustále rozširujeme ponuku filmových a hudobných plagátov, hrnčekov, figúrok, tričiek a iných licencovaných merchandise darčekov.


© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

 

Tento web používa súbory cookie. Ak budete aj naďalej využívať naše služby, predpokladáme, že s používaním súborov cookie súhlasíte. Viac informácií Súhlasím ×
Top